História a geografia

Atlasy: dejiny, geografia, globálny svet


Nová séria tematicky orientovaných atlasov sa venuje rôznym obdobiam ľudskej histórie a problematike súčasného sveta v širšom kontexte. Čitateľný obsah, podrobné mapy a prehľadnú infografiku ocenia učitelia, žiaci aj každý, kto sa zaujíma o históriu a aktuálne udalosti. Prelikom na obálku si môžete prečítať podrobné informácie k daným atlasom.

Recenziu pre Atlas Japonska nájdete tu: https://lepsiageografia.sk/citatelske_tipy/atlas-japonska-vam-odpovie-aj-na-otazky-ktore-ste-si-nikdy-nekladli-napriek-tomu-vas-bude-bavit/ 

Recenziu pre pre Atlas migrace tu: https://lepsiageografia.sk/citatelske_tipy/atlas-migracie-pomaha-rozumiet-svetu-v-pohybe/ 

Zapomenuté národy starověkého světa. Novinka!

Staroveký svet videl zrod a kolaps mnohých veľkých civilizácií. Zatiaľ čo niekoľko z nich je dobre známych, na mnohé sa neprávom zabudlo, aj keď aj oni utvárali spôsob, akým žijeme dnes. Táto nová bohato ilustrovaná publikácia ponúka nový pohľad na významné kultúry, ktoré sa stratili v priebehu času.

Kniha je plná starostlivo overených historických faktov, pútavých príbehov, podrobných máp a krásnych fotografií archeologických nálezov. Veríme, že poteší všetkých čitateľov so záujmom o najstaršie dejiny ľudstva.