Pre stredné školy odporúčame

Na hodiny angličtinyPraktický slovník je možné použiť aj pri štátnej maturitnej skúške, neobsahuje žiadne nepovolené prílohy. Ide o väčší slovník v pevnej väzbe (72 000 hesiel). Pri opakovaní gramatiky oceníte aj titul Gramatika súčasnej angličtiny. Výklad pravidiel je prehľadný a doplnený o príklady zo súčasného jazyka. S hovorníkom či slovníkom slangu si žiaci precvičia konverzáciu, ktorá ich bude baviť.

Šikovné slovníky pre druhý cudzí jazyk: s konverzačnými témami a prehľadom gramatiky

       

Šikovné slovníky s výslovnosťou sú určené pre začiatočníkov a mierne pokročilých, obsahujú cca 35 000 hesiel. Nájdete v nich prehľad gramatiky a konverzačných tém najmä zo školského prostredia. Vďaka farebnému zvýrazneniu hesiel sú veľmi prehľadné. Sú v mäkkej väzbe.

Praktické slovníky pre druhý cudzí jazyk: pokročilí a maturanti

                 

Pomerne objemné praktické slovníky v pevnej väzbe sú určené pre pokročilejších študentov. Obsahujú viac ako 70 000 hesiel a podrobne opisujú súčasný jazyk. Hodia sa aj k maturite z cudzieho jazyka, neobsahujú žiadne nepovolené prílohy. Praktické slovníky vydržia skutočne časté používanie.

Gramatika pre všetkých

       https://www.lingea.sk/gramatika-sucasnej-talianciny.html

Podrobné gramatiky s radom príkladov a tabuliek. Výklad pravidiel gramatiky podávajú prehľadne a zrozumiteľne, dopĺňajú ho mnohými príkladovými vetami z reálneho života. Pomáhajú s výkladom učiva aj s jeho opakovaním.

Podrobnosti o knihách a ukážkové stránky sa zobrazujú po kliknutí na ich obálky. Radi vám poradíme s výberom, napíšte na skoly@lingea.sk alebo volajte 02/5292 0579.