Ako povedať nie odpadu

Ako povedať nie odpadu

Kniha vám pomôže obmedziť množstvo odpadu vo všetkých oblastiach života, kúsok po kúsku. Uvádza 101 drobných zmien, ktoré môžu znamenať veľký rozdiel. A vy sami môžete začať obmedzovať odpad, ktorý vytvárate a krok za krokom meniť svet, ktorý sa v odpadkoch už takmer topí. Je naozaj na čase s tým niečo urobiť. Publikácia vám pomôže urobiť prvý krok k veľkej zmene.

ISBN: 978-80-8145-255-0
väzba: V2 lepená
formát: 105 x 148 mm
stránky: 128
EAN: 9788081452550
edícia: 1. 2021
ebook kód: ESNKWAS1
Obsah
  • 101 jednoduchých spôsobov, ako produkovať menej odpadu
Galéria
Odporúčame
Podrobné informácie

Naša planéta praská pod náporom odpadu vo švíkoch. Dobrá správa je, že každý s tým môže niečo robiť – a nie je také ťažké začať! Táto kniha vám pomôže obmedziť množstvo odpadu vo všetkých oblastiach vášho života, kúsok po kúsku. Uvádza 101 drobných zmien, ktoré môžu znamenať veľký rozdiel. A vy sami môžete vyskúšať obmedzovať množstvo odpadu, ktorý vytvárate a krok za krokom meniť svet, ktorý sa už takmer topí.

Kniha prináša nápady, ako obmedziť nepotrebné obaly, opraviť alebo recyklovať staré veci alebo výrazne znížiť plytvanie potravinami. Každý tip obsahuje informácie, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, či daný spôsob redukcie odpadu zodpovedá vášmu životnému štýlu. Môžete teda urobiť prvý krok k veľkej zmene bez toho, aby ste svoj životný štýl radikálne menili.

Úspešné zníženie našej nadmernej produkcie odpadu spočíva v troch hlavných zásadách recyklácie: Zredukovať, znovu použiť, z recyklovať. Určite to neznamená, že sa musíte všetkého vzdať a nič nevlastniť! Namiesto toho sa zamerajte na to, aby veci, ktoré kupujete, produkovali málo odpadu, vydržali dlho a po opotrebovaní ich bolo možné opraviť alebo použiť na niečo iné. Vyskúšajte niektoré tipy! Môžete uskutočniť skutočne pozitívne zmeny.