Ako povedať nie plastom

Ako povedať nie plastom

Nová praktická príručka si kladie za cieľ pomôcť vám obmedziť množstvo používaných plastov. Ponúka ich ekologické alternatívy vrátane tipov, ako pri tom príliš nemíňať. Kniha prináša 101 nápadov na drobné zmeny v každodennom živote, ktoré vám vo vašom úsilí významne pomôžu. Čas na zmenu je práve teraz. Urobte prvý krok s našou publikáciou!

ISBN: 978-80-8145-257-4
väzba: V2 lepená
formát: 105 x 148 mm
stránky: 128
EAN: 9788081452574
edícia: 1. 2021
ebook kód: ESNKPLA1
Obsah
  • 101 jednoduchých spôsobov, ako obmedziť používanie plastov
Galéria
Odporúčame
Podrobné informácie

Miera znečistenia planéty plastmi je kritická a musíme začať konať. Môžeme ešte vôbec podniknúť pozitívne zmeny bez toho, aby sme radikálne menili svoj životný štýl? Rozhodne áno! Táto praktická príručka ponúka ekologické alternatívy k plastom vrátane tipov, ako pri tom príliš nemíňať, a kutilských nápadov, ktoré vám pomôžu výrazne obmedziť spotrebu plastov a urobiť prvý krok k veľkej zmene.

Kniha prináša 101 nápadov na drobné zmeny, ktoré vám vo vašom úsilí môžu významne pomôcť. Stačí si vybrať jeden z nich a týždeň ho skúšať. Ak sa osvedčí, predĺžte skúšobnú dobu na mesiac a v prípade úspechu potom pridajte ďalšiu zmenu. Ak sa zmena ukáže ako príliš zložitá, vyberte si inú.

Úspešné zvládnutie nadmerného využívania plastov možno zhrnúť do troch hlavných princípov: Obmedziť, opakovane použiť a recyklovať. Takmer všetky tipy v tejto publikácii vysvetľujú, ako nájsť druhé či tretie využitie plastov určených na jedno použitie, ako plasty vhodne recyklovať a ako si lepšie vyberať tovar s cieľom obmedziť množstvo plastov, ktoré používame. Skvelý spôsob, ako začať obmedzovať spotrebu plastov, je zamerať sa na predmety každodennej potreby.

Čas na zmenu je práve teraz. Urobte prvý krok s našou publikáciou!