Lexicon 7 Anglický ekonomický slovník

Lexicon 7 Anglický ekonomický slovník

Nový ekonomický slovník Lingea Lexicon 7 ponúka overené heslá a praktické slovné spojenia zo súčasnej angličtiny, to všetko z oblasti obchodu, financií a ďalších odborov súčasnej ekonomickej praxe. Veľké množstvo odborných slovných spojení vo všeobecných slovníkoch ani na internete nenájdete. Inovácie sa dočkala aj samotná aplikácia Lexicon 7, ktorá umožňuje komfortné a rýchle prekladanie. Slovník je dostupný ako ESD licencia (bez CD). Stiahnite si 30 dňovú verziu z našich stránok a slovník si vyskúšajte! Podrobnosti nižšie.

ISBN: 978-80-7508-553-5
systém: Windows 7/8/8.1/10, macOS 10.7 a vyšší, Linux
EAN: 9788075085535
formát: download, časovo neobmedzená licencia pre 2 zariadenia
edícia: 2019, možnosť upgrade
Obsah
 • 25 000 hesiel
 • 40 000 významov
 • 94 900 slovných spojení
 • 182 000 prekladov
 • 20 tematických skupín v režimu učenia a skúšania
Vlastnosti
 • Aktuálna a rozsiahla slovná zásoba z oblasti obchodu a podnikania, účtovníctva, financií, bankovníctva a poisťovníctva, marketingu....
 • Možnosť vkladania vlastných hesiel do užívateľského slovníku
 • Značné možnosti nastavenia aplikácie: farba, písmo, jazyk komunikácie vrátane celej nápovedy, vyhľadávania a zobrazovania hesiel
 • Široké možnosti vyhľadávania: v ľubovoľnom tvare, zadané čiastočne alebo s preklepom, podľa výslovnosti, kdekoľvek vo vnútri hesiel
 • Témy z oblasti ekonomiky (obchod, účtovníctvo, ekonómia) s možnosťou učenia a skúšania slovíčok
 • Funkcia pop-up: preberanie slov zo schránky, funkcia mouse-over: preklad slov pod kurzorom myši (OS Windows)
Galéria
Odporúčame
Podrobné informácie

Aktualizovaný a značne rozšírený obojstranný odborný slovník je dielom autorského kolektívu Lingea. Pokrýva pomerne rozsiahlu terminológiu zo všetkých oblastí súčasnej ekonomickej teórie i  praxe. Inovácie sa dočkala aj samotná aplikácia Lexicon 7, ktorá umožňuje rýchle a pohodlné vyhľadávanie prekladov. Slovník obsahuje množstvo odborných slovných spojení, ktoré vo všeobecných slovníkoch nenájdete. Do novej verzie sme doplnili viac než 30 000 nových hesiel a 60 000 prekladov. Slovník je dostupný ako ESD licencia (bez CD).

Zameriava sa hlavne na praktickú slovnú zásobu a množstvo ustálených slovných spojení z oblasti podnikania, obchodu, bankovníctva, poisťovníctva, burzy, práce a zamestnania, ale tiež bežnej obchodnej komunikácie. Maximálnu aktuálnosť a praktickosť terminológie sme dosiahli okrem iného využitím internetových zdrojov a hospodárskej tlače.

Nová aplikácia ponúka vylepšené fulltextové vyhľadávanie a súhrnný náhľad fulltextu. Môžete tak jednoducho a rýchlo vyhľadať ustálené slovné spojenia v akomkoľvek tvare kdekoľvek v slovníku (účtovná osnova, bankový prevod, bezúročná pôžička, kreditná karta, hospodársky výsledok, daň+pridaná+hodnota, …). Inteligentné vyhľadávanie si poradí aj so slovami zadanými len čiastočne (de*inedeadline) alebo s preklepom (infáciainflácia). Nájde aj slová, ktoré nie sú zadané v základnom tvare (paidpay). Odborné príznaky pri prekladoch i príkladoch vám umožnia vybrať ten najvhodnejší ekvivalent. Do slovníka si tiež môžete vkladať vlastné heslá.

Lexicon 7 sa jednoducho ovláda a bez problémov spolupracuje s inými programami: môžete si nastaviť automatické prekladanie slova vloženého do schránky (pop-up) alebo slova pod kurzorom myši (mouse-over, platí len pre Windows). Túto funkciu aktivujete prepnutím do režimu mini (preklad slovíčka okamžite vidíte v malom okne Lexiconu). Nastaviť si môžete aj jazyk komunikácie aplikácie (slovensky, anglicky, česky, rusky, taliansky alebo španielsky). V príslušnom jazyku sa zobrazuje aj pomocník.

Lexicon 7 možno používať na operačných systémoch Windows, macOS a Linux. Stiahnite si ho z našich stránok, je nutné sa zaregistrovať. Ide o plnú 30-dňovú verziu, ktorú si môžete nezáväzne vyskúšať. Po zakúpení získate produktový kľúč, pomocou ktorého slovník aktivujete natrvalo.