Lexicon 7 Nemecký ekonomický slovník

Lexicon 7 Nemecký ekonomický slovník

Nový ekonomický slovník Lingea Lexicon 7 ponúka overené heslá a praktické slovné spojenia zo súčasnej nemčiny, to všetko z oblasti obchodu, financií, účtovníctva a ďalších odborov súčasnej ekonómie a ekonomickej praxe. Obsahuje množstvo odborných slovných spojení, ktoré vo všeobecných slovníkoch nenájdete. Inovácie sa dočkala aj samotná aplikácia Lexicon 7, ktorá umožňuje komfortné a rýchle prekladanie. Stiahnite si 30 dňovú verziu z našich stránok a slovník si vyskúšajte! Podrobnosti nižšie.

ISBN: 978-80-7508-565-8
systém: Windows 7/8/8.1/10, macOS 10.7 a vyšší, Linux
EAN: 9788075085658
formát: download, časovo neobmedzená licencia pre 2 zariadenia
edícia: 2019, možnosť upgrade
Obsah
  • 36 500 hesiel, 50 500 významov, 70 000 slovných spojení, 177 000 prekladov, 20 tematických skupín
Vlastnosti
  • Aktuálna a rozsiahla slovná zásoba z oblasti obchodu a podnikania, účtovníctva, financií, bankovníctva a poisťovníctva, marketingu....
  • Možnosť vkladania vlastných hesiel do užívateľského slovníku
  • Početné možnosti nastavenia aplikácie: farba, písmo, jazyk komunikácie vrátane celej nápovedy, vyhľadávania a zobrazovania hesiel
  • Široké možnosti vyhľadávania: v ľubovoľnom tvare, zadané čiastočne alebo s preklepom, podľa výslovnosti, kdekoľvek vo vnútri hesiel
  • Témy z oblasti ekonomiky (obchod, účtovníctvo, ekonómia) s možnosťou učenia a skúšania slovíčok
  • Funkcia pop-up: preberanie slov zo schránky, funkcia mouse-over: preklad slov pod kurzorom myši (OS Windows)
Galéria
Odporúčame
Podrobné informácie

Aktualizovaný a značne rozšírený obojstranný nemecký ekonomický slovník je dielom autorského kolektívu Lingea. Pokrýva pomerne rozsiahlu terminológiu zo všetkých oblastí súčasnej ekonomickej teórie i  praxe. Obsahuje množstvo odborných slovných spojení, ktoré vo všeobecných slovníkoch nenájdete. Do novej verzie sme doplnili vyše 10 000 nových hesiel a prekladov. Slovník je dostupný ako ESD licencia (stiahnutím z webu).

Zameriava sa hlavne na praktickú slovnú zásobu a množstvo ustálených slovných spojení z oblasti podnikania, obchodu, bankovníctva, poisťovníctva, burzy, práce a zamestnania, ale tiež bežnej obchodnej komunikácie a marketingu. Maximálnu aktuálnosť a praktickosť terminológie sme dosiahli okrem iného využitím internetových zdrojov a súčasnej slovenskej aj zahraničnej hospodárskej tlače.

Inovácie sa dočkala aj samotná aplikácia Lexicon 7, ktorá umožňuje rýchle a pohodlné vyhľadávanie slov a slovných spojení. Môžete tak jednoducho a rýchlo vyhľadať ustálené slovné spojenia v akomkoľvek tvare (bestellte bestellen, platímeplatiť) kdekoľvek v slovníku (tzv. fulltext) a bez nutnosti prepínania medzi jednotlivými jazykmi (účtovná osnova, bankový prevod, bezúročná pôžička, kreditná karta, hospodársky výsledok, daň+pridaná+hodnota, …). Inteligentné vyhľadávanie si poradí aj so slovami zadanými len čiastočne (de*inedeadline) alebo s preklepom (spraensparen). Do slovníka si tiež môžete vkladať vlastné heslá (používateľský slovník) i definovať vlastné skupiny slov (režim učenia a skúšania).

Lexicon 7 sa jednoducho ovláda a bez problémov spolupracuje s inými programami: môžete si nastaviť automatické prekladanie slova vloženého do schránky (pop-up) alebo slova pod kurzorom myši (mouse-over, platí len pre Windows). Túto funkciu aktivujete prepnutím do režimu mini (preklad slovíčka okamžite vidíte v malom okne Lexiconu). Nastaviť si môžete aj jazyk komunikácie aplikácie (slovensky, anglicky, česky, rusky, taliansky alebo španielsky). V príslušnom jazyku sa zobrazuje aj pomocník.

Lexicon 7 možno používať na operačných systémoch Windows, macOS a Linux. Stiahnite si ho z našich stránok, je nutné sa zaregistrovať. Ide o plnú 30-dňovú verziu, ktorú si môžete nezáväzne vyskúšať. Po zakúpení získate produktový kľúč, pomocou ktorého slovník aktivujete natrvalo.