Portugalsko-slovenský a slovensko-portugalský slovník

Portugalsko-slovenský a slovensko-portugalský slovník

Najväčší obojstranný slovník súčasnej portugalčiny. Aktuálna slovná zásoba zachytáva písaný aj hovorený jazyk v Portugalsku i Brazílii vrátane hovorových výrazov. Slovník zohľadňuje nové pravidlá pravopisu. Spestrením sú výrazy z mozambickej a angolskej portugalčiny.

 

ISBN: 978-80-8145-036-5
väzba: šitá, pevný obal, lesklé lamino
formát: 115 x 165 mm
stránky: 864
EAN: 9788081450365
edícia: 1., 2013
Obsah
  • 45 000 hesiel a 55 000 významov
  • 10 000 príkladov, idiómov a fráz
  • 90 000 prekladov
Vlastnosti
  • Najväčší obojstranný slovník súčasnej portugalčiny
  • Aktuálna slovná zásoba zachytávajúca písaný aj hovorený jazyk
  • Fonetický prepis výslovnosti, gramatika
  • Dvojfarebná tlač pre lepšiu prehľadnosť hesiel
  • Užitočný pomocník pre študentov, prekladateľov, podnikateľov, obchodníkov aj turistov
Galéria
Odporúčame
Podrobné informácie

Náš nový slovník je určený všetkým záujemcom o portugalčinu, začiatočníkom i pokročilým. Zahŕňa najaktuálnejšiu slovnú zásobu, s ktorou sa môžete stretnúť v portugalskej či brazílskej dennej tlači alebo v bežnej konverzácii, vrátane vulgarizmov. Spestrením sú výrazy africkej portugalčiny (predovšetkým mozambickej a angolskej). Na svoje si prídu aj priaznivci športu a gastronómie.

Slovník reflektuje nové pravidlá portugalčiny, ktoré vstúpili do platnosti 1.1.2010. Ortografický systém prešiel vďaka Dohode o spoločnom pravopise pomerne značnými zmenami, ktoré vedú k postupnému celosvetovému zjednoteniu tohto jazyka. Naša publikácia je v súlade s touto dohodou, pre prípad potreby však uvádza aj ďalšie pravopisné varianty daných slov. Nechýbajú ani príklady z každodenného jazyka či výslovnosť európskej portugalčiny uvedená v zátvorke za heslom.

Špecifikom sú i najčastejšie sa vyskytujúce tvary nepravidelných slovies, ktorých prehľad nájdete aj v závere tejto publikácie a tiež najfrekventovanejšie skratky. Slovník spestrujú poznámky v rámčekoch, ktoré upozorňujú napr. na rôzne gramatické javy a ďalšie jazykové zaujímavosti.

Všetky heslá a ustálené slovné spojenia sú doplnené o predložkové väzby a spresňujúce zátvorky, ktoré majú za úlohu docieliť maximálnu jednoznačnosť a výstižnosť prekladu. Tieto doplnkové informácie vám pomôžu nájsť správny význam a najvhodnejší preklad rýchlo a jednoducho. Predložkové väzby vám pritom napovedia, ako dané slovo alebo slovné spojenie správne použiť vo vete. Podrobný prehľad portugalskej gramatiky spolu s ilustračnými príkladmi vám umožní rýchlo si osvojiť základy jazyka a zásady jeho používania.

Veríme, že náš slovník bude vaším užitočným spoločníkom pri štúdiu jazyka.