Sme online +421 252 920 579
Akí sú? Švajčiari

Akí sú? Švajčiari

book
Tlačená kniha
Na sklade U Vás najskôr 26. 7. question
6,50 €

delivery car

Doprava zdarma
pri nákupe nad 40 €

delivery package

Doručujeme
po celom Slovensku a do zahraničia

delivery arrow

Tovar môžete vrátiť
do 14 dní bez udania dôvodu

Švajčiari sú jediným národom, popri ktorom Nemci vyzerajú ako flákači, Francúzi ako banda chrapúňov a Texasania ako chudáci. Veľmi dbajú na svoj obraz vo svete a sledujú, ako ich vnímajú druhí. Preto nimi otrasie, keď si niekto pomýli Švajčiarsko so Švédskom, čo sa stáva často hlavne kvôli tomu, že obe krajiny sú neutrálne, začínajú na „Šv“ a majú veľa snehu. Švajčiari sú považovaní za neskutočne zdvorilý a milý národ. Vnímanie Švajčiarov ako nudných patrónov s nemilosrdnou výkonnosťou sa však blíži pravde. A otrepané obrazy vysokých hôr, hodiniek, syrov (s dierami aj bez nich), čokolády a zlatých tehál sú tiež pravdivé.

Švajčiari doviedli k dokonalosti negatívny duševný postoj, ktorý funguje pozitívne. Majú šikovnú schopnosť vidieť negatívum každej situácie. Keďže Švajčiari nemajú dôveru sami v seba, musia namiesto toho veriť v iné veci. Ide predovšetkým o prácu, administratívu, vzdelanie, školenie, boha a švajčiarsky frank. Jediné skutočné delenie leží medzi bohatými a veľmi bohatými. O peniazoch Švajčiari hovoria: „Človek o nich nehovorí, jednoducho ich má."

Švajčiarsky úspech stojí aj na rozvoji a rozsiahlej miestnej infraštruktúre. Švajčiari vyžadujú, aby všetky neživé predmety fungovali dokonale. Celé Švajčiarsko tak napríklad prepája dômyselná sieť vlakov, autobusov, električiek, kabínových a zubačkových lanoviek v horách a parníkov na jazerách, ktoré prevádzkujú štátne aj súkromné spoločnosti fungujúce bok po boku v dokonalej harmónii.

Švajčiari sledujú televíziu priemerne oveľa menej ako iné národy. Neodráža to ani tak ich inteligenciu, ako skôr chabú kvalitu švajčiarskych programov. Švajčiarska televízia (dostupná samozrejme v nemčine, francúzštine, taliančine a tu a tam aj v rétorománčine) je vo svojej produkcii trochu vážna. Kopcovitý terén a odpor k anténam (v mnohých oblastiach nesmú byť na strechách domov) však vedú k tomu, že má väčšina švajčiarskych domácností káblovú televíziu so stovkami ďalších kanálov.

V sprievodcovi sa dočítate mnoho ďalších zaujímavostí zo všetkých aspektov života vo Švajčiarsku a spoznáte mentalitu obyvateľov naozaj do hĺbky. To všetko netradičnou formou, vážne aj humorne, s nadhľadom i pochopením.

Bibliografické údaje

ISBN978-80-8145-311-3
VäzbaV4 - mäkká šitá
EAN9788081453113
Formát111 x 178 mm
Strán96
Vydanie1., 2022
  • 99 % tovaru skladom
  • 500+ titulov
  • 54 jazykov
  • 27 rokov skúseností