Sme online +421 252 920 579
Lexicon 7 Ruský slovník Platinum

Lexicon 7 Ruský slovník Platinum

book
Softvér
Okamžite na stiahnutie
239,00 €

delivery car

Doprava zdarma
pri nákupe nad 40 €

delivery package

Doručujeme
po celom Slovensku a do zahraničia

delivery arrow

Tovar môžete vrátiť
do 14 dní bez udania dôvodu

Najväčší a najaktuálnejší obojstranný ruský slovník. Toto autorské dielo kolektívu Lingea prináša aktualizované a značne rozšírené dáta. Do slovníka sme doplnili 16 000 nových hesiel, 3 000 príkladových viet a 27 000 prekladov. K dispozícii tak máte najrozsiahlejší ruský slovník, ktorý vo veľkej miere pokrýva aj odbornú terminológiu. Inovácie sa dočkala aj samotná aplikácia Lexicon 7, ktorá umožňuje komfortné a rýchle vyhľadanie prekladov. Slovník je dostupný ako ESD licencia. Po registrácii si ho stiahnite z našich stránok a vyskúšajte. Lexicon 7 možno používať na operačných systémoch Windows, macOS a Linux.

Slovník obsahuje 231 000 hesiel (101 000 na strane rusko-slovenskej a vyše 102 000 na slovensko-ruskej), k tomu viac než 116 000 slovných spojení, idiómov, fráz a príkladov z reálneho jazyka. Ak by sme ho vydali knižne v rovnakom formáte ako náš Ruský veľký slovník, mal by takmer 3 000 strán. Rozsahom je oveľa väčší než ostatné podobné tituly, zároveň vyniká svojou aktuálnosťou. Obsahuje veľa slov, výrazov a fráz, ktoré prenikli do jazyka v posledných dvadsiatich rokoch.

Slovník ponúka v ucelenej forme podrobne a prehľadne spracované heslá s upresňujúcimi významami a obsahuje okrem bežných prekladov aj množstvo doplňujúcich informácií. Medzi tieto doplňujúce informácie patria ustálené slovné spojenia, idiomatické obraty, príkladové vety, spresňujúce poznámky v zátvorkách, synonymá a antonymá slov, valencie jednotlivých slovies, štylistické a odborové charakteristiky a prepis výslovnosti hesiel. Výslovnosť je nahraná rodeným Rusom. Jednou z najväčších predností obsahu slovníka je veľké množstvo príkladových viet z bežného jazyka. Slovník Platinum navyše obsahuje prehľad najbežnejších ruských skratiek.

Z nových hesiel uveďme napríklad  автобетономешалка, аквапланирование, антиправительственный, аэронавигационный, втобокс, балдёж, барыга, бизнес-леди, биоразнообразие, блефаропластика, бой-баба, букридер, бухты-барахты, бэкап, везунчик, венчурный, вертихвостка, видеочат, даунхилл, гаситель, гипсокартонный, гольф-поле, гэмблер, глюк, гюрза, демка, джинса, евроинтеграция, зуммер, займодавец, коммивояжёр, кутузка, мастопексия, мать-и-мачеха, неработоспособность, перепрошивка, планшетник, рвач, реаниматолог, распивочный, санэпидстанция, сквалыга, скороварка, пустозвон, стритрейсинг, сюрвейер, тиражирование, толстосум, турпоток, фоторобот, утилита, хек, чумазый, шенгенский, этикет-пистолет, янки, АЗС, ВНЖ, ГУР, ПМЖ, БИК, МКПП, ПДУ, ПРО, ОСАГО, СВЧ...

Vďaka svojmu všeobecnému zameraniu slovník pokrýva aj odbornú terminológiu z oblasti ekonomiky, práva, vedy a techniky. Nájdete v ňom heslá, obraty, frázy a idiómy, ktoré sa v súčasnosti naozaj používajú a napriek tomu sa v iných slovníkoch často vôbec nevyskytujú. Slovník Platinum ocenia nielen prekladatelia a nároční používatelia, ale aj študenti a vôbec všetci, ktorí pracujú s ruštinou a potrebujú mať po ruke skutočne kvalitný elektronický slovník.

Dôkazom kvality slovníka je aj veľký počet možností softvérového vyhľadávania. Samozrejmosťou je fakt, že hľadanie prebieha na oboch stranách slovníka, nie je potrebné prepínať smer prekladu.  Lexicon 7 dokáže nájsť preklad slova zadaného v ľubovoľnom tvare (nie nutne v nominatíve či infinitíve) alebo zadaného iba čiastočne (ako regulárny výraz pomocou znakov * a ?). Poradí si aj s drobnými preklepmi. Aktivovať môžete tiež hľadanie fulltextové (kdekoľvek vo vnútri ďalších hesiel). Veľký prínos majú aj parametre vyhľadávania založené na tvarosloví hľadaných hesiel. Vďaka nim nie je problém v slovníku nájsť aj ustálené slovné spojenia typu vrana k vrane sadá, kúpiť mačku vo vreci, dať košom. Hľadať možno aj podľa odborných a štylistických príznakov, je teda možné zobraziť napríklad odbornú zásobu z oblasti astronómie, filozofie, lingvistiky, stavebníctva, poľnohospodárstva alebo výpočtovej techniky či slangové a hovorové výrazy.

V rámci nastavenia parametrov aplikácie môžete využívať automatické preberanie textu zo schránky alebo špeciálnu funkciu prekladania textu pod kurzorom (bez toho, aby ste klikli myšou, tzv. funkcia mouse-over, platí len pre Windows). Ideálne využitie tejto funkcie predstavuje režim mini (preklad slovíčka okamžite vidíte v malom okne Lexiconu). Nastaviť si môžete aj jazyk komunikácie aplikácie (slovensky, anglicky, česky, rusky, taliansky alebo španielsky). V príslušnom jazyku sa zobrazuje tiež aj pomocník.

Okrem bežnej slovnej zásoby obsahuje slovník tematické okruhy, ktoré môžu poslúžiť na opakovanie či rozširovanie slovnej zásoby pomocou funkcie Učenie-Skúšanie. Používateľ má navyše možnosť vytvoriť si vlastné tematické okruhy či doplniť vlastné heslá. K ďalším užitočným vzdelávacím funkciám patria tabuľky tvaroslovia ruských ohybných slov a ponuka synoným, čo uľahčí prácu aj prekladateľom. Slovník Platinum je teda komplexným slovníkom pre všetkých, ktorí pracujú s cudzím jazykom na vyššej úrovni alebo sa mu chcú hlbšie venovať.

Lexicon 7 je multiplatformová aplikácia, ktorú možno používať na operačných systémoch Windows, Linux i macOS. K dispozícii je aj variant vhodný na začlenenie do firemného intranetu. Pri platformách Linux a macOS funguje namiesto mouse-over automatické preberanie textu vložením do schránky (napr. jeho označením).

Slovník je dostupný ako ESD licencia, to znamená, že si ho stiahnete online z našich stránok. Na nezáväzné vyskúšanie slovníka máte celý mesiac. Ak sa ho rozhodnete zakúpiť, dostanete od nás po zaplatení produktový kľúč, pomocou ktorého slovník aktivujete natrvalo. Ak si tento slovník nebudete chcieť kúpiť, nemusíte robiť nič, po uplynutí 30 dní aplikácia prestane fungovať.

Bibliografické údaje

ISBN978-80-7508-571-9
EAN9788075085719
Formátdownload, časovo neobmedzená licencia pre 2 zariadenia
Vydanie2019, možnosť upgrade
  • 99 % tovaru skladom
  • 500+ titulov
  • 54 jazykov
  • 27 rokov skúseností